Sycylia 10 dni 850zł+325Euro

majówka2013 - Majówka2013

Włochy z Sycylią


10 dni


wycieczka objazdowa


Vasto- Bari- Polignano- Matera - Villa San Giovanni- Mesyna-

Taormina  -Syrakuzy - Katania - Etna- Cefalu- Palermo- Neapol-

Pompeje-Orvieto- Bolonia- Tarvisio


Termin: 26.04-05.05.2019


Cena: 850zł + 325Euro

wyjazd potwierdzony

ostatnie 2 miejsca!

Ramowy program:

1.dzień

Wyjazd o godz. 18.00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2,dzień

Przyjazd do Vasto w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny w najciekawszym z wakacyjnych kurortów włoskiej Abruzji, słynącym z szerokich, złocistych plaż i turkusowego Adriatyku. Miasto podzielone jest na dwie części :nadmorską dzielnicę Marina di Vasto oraz historyczne centrum położone na wzgórzu, gdzie z wysoko położonej starówki można podziwiać panoramę linii brzegowej i ciągnące się w nieskończoność plaże. Możliwość odpoczynku na plaży. Obiadokolacja. Nocleg

3.dzień

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Bari – urokliwego miasta stołecznego Apuli, słynącego m.in. z labiryntu białych krętych uliczek wijących się pomiędzy dziedzińcami, placami, malowniczymi podwórkami, kapliczkami a nade wszystko z  z pasty orecchiette - „małe uszy”- będącej, obok chleba z Altamury i słynnej na całe Włochy oliwy z oliwek, kwintesencją kuchni apulijskiej. W Bari na ulicy można spotkać starsze panie wyrabiające ten specjał oraz zakupić wysuszone naturalnie uszka. Podczas spaceru z polskim przewodnikiem zwiedzanie najciekawszych zabytków starego miasta m.in. Zamek Normański, Katedra Bari, Bazylika Św. Mikołaja w której umieszczony jest nagrobek polskiej królowej Bony, Katedra San Sabino oraz spacer po starym mieście. Następnie przejazd do Polignano - malowniczego miasteczka zbudowanego na jaskiniach morskich 26m npm, miejsca urodzenia  sławnego piosenkarza Domenico Modugno, słynącego z mistrzostwa świata w skokach do niesamowicie turkusowego morza. Spacer po przytulnej Starówce z wąskimi uliczkami ozdobionymi kwiatami i przede wszystkim niesamowitymi widokami, na długo pozostającymi w pamięci. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Matery- niesamowitego miasta, uważanego za jedno z najstarszych na świecie, słynnego przede wszystkim z Sassi – obejmującej unikatowe domostwa i groty drążone w skałach i wąwozach, gdzie jeszcze do niedawna mieszkali ludzie. Przejazd malowniczą trasą do Villa di San Giovanni. Przeprawa promowa na Sycylię. Krótkie zwiedzanie Mesyny. Przejazd do hotelu w okolicy Taorminy.. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5.dzień

Śniadanie. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy- najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Wyjazd do Syrakuz- w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich. Zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dzionizosa”. Przejazd na Starówkę położoną na wyspie Ortigia, której największym zabytkiem jest barokowa katedra zbudowana w murach dawnej świątyni greckiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katanii- drugiego pod względem wielkości miasta Sycylii, którego największe atrakcje skupione są w najstarszej, przybrzeżnej części a punktem centralnym jest Piazza del Duomo, czyli plac katedralny, z charakterystycznym posągiem słonia, katedrą Św. Agaty, muzeum czy słynnym Fishmarket, czyli jedną z największych atrakcji miasta – targiem rybny oraz biegnącaVia Etnea, czyli najpopularniejszą i najmodniejszą ulicę Katanii. Przejazd na Etnę- wjazd autokarem na wysokość 2000 m npm (widoczność zależna od warunków atmosferycznych), skąd rozpościera się krajobraz na najwyższy czynny wulkan Europy i jeden z najaktywniejszych na świecie. Przejazd do hotelu w Patti. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

7.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy wyspy-Palermo.  Po drodze krótkie zwiedzanie Cefalu- średniowiecznego miasteczka ulokowanego malowniczo „ pod wiszącą skałą”, z charakterystycznymi wąskimi i krętymi uliczkami, starą, dobrze zachowaną architekturę, łańcuchem domów rybackich wychodzących bezpośrednio na morze i przepiękną katedry. Następnie zwiedzanie Palermo: m.in. Sanktuarium Santa Rosalia na Monte Pellegrino, Katedra, Pałac Normański, Katakumby Kapucynów. Wizyta na słynnym sycylijskim targu (* w przypadku otwarcia targowiska). Czas wolny. Zaokrętowanie na promie. Nocny rejs do Neapolu. UWAGA! W tym dniu nie ma obiadokolacji!!!

8.dzień

Przyjazd do Neapolu. Śniadanie. Wyokrętowanie. Zejście z promu. Zwiedzanie Neapolu- miasta z burzliwą historią i wspaniałymi dziełami sztuki, nad którym czuwa Wezuwiusz - jedyny czynny wulkan na europejskim lądzie. Objazd panoramiczny miasta – najważniejsze obiekty Neapolu, następnie spacer po mieście podczas którego zobaczyć można: rozległy Piazza del Plebiscito; Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami neapolitańskich władców – spacer przez pałacowe dziedzińce; wędrówka po labiryncie uliczek starego miasta; wzorowana na mediolańskim pasażu, neoklasycystyczna Galeria Umberto I z pięknym szklano-stalowym dachem, architektoniczny symbol miasta - Castel Nuovo, pełniący dziś funkcję ratusza; marmurowy Łuk Triumfalny zwieńczony figurą Michała Archanioła, Katedra św. Januarego, poświęcona patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami, Uliczka San Gregorio Armeno, przy której znajdują się warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe. Przejazd do Pompei- miasta przykrytego kilkumetrową warstwą popiołów wulkanicznych. podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. Przejście przez Bramę Morską i zwiedzanie wykopalisk, dzięki którym dziś wiadomo jak wyglądało życie w miastach Cesarstwa Rzymskiego – m.in. antyczne Forum, Bazylika i Świątynia Apollina, termy miejskie, ruiny amfiteatru, który mógł pomieścić nawet 20 tysięcy widzów oraz domy mieszkalne, ozdobione pięknymi freskami i mozaikami.  Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

9.dzień

Śniadanie. Przejazd do Orvieto- miasteczka położonego w Umbrii, niedaleko jeziora Bolsena, utożsamianego czasem ze starożytnym Wulczi – jednym z potężniejszych miast etruskich, wchodzącego od XI w. w skład państwa papieskiego, dzięki czemu miasto mogło się rozwijać oraz zyskało wspaniałą katedrę ,Ciekawostką Orvieto jest głęboka na ponad 50 i szeroka na 13 m studnia Pozzo di San Patrizio, wybudowana w XVI wieku na wypadek oblężenia oraz „Podziemne miasto” – plątanina korytarzy wykutych w tufie, mająca służyć jako schron. Współczesne Orvieto przyciąga turystów nie tylko historią ale także bogatymi tradycjami winiarskimi. Szczególnie cenione jest białe wino pochodzące z tego regionu. Zwiedzanie Katedry. Następnie przejazd do Bolonii- zwiedzanie miasta słynącego z najstarszego włoskiego uniwersytetu : Rynek Główny (Piazza Maggiore) z fontanną Neptuna, Bazylika San Petronio, Dwie Wieże - Torre degli Asinelli oraz Torre della Garisenda, będące pozostałością po blisko 200 wieżach stanowiących niegdyś symbol Bolonii. Przejazd do hotelu w okolicy Tarviso. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

10.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

Transport komfortowym autokarem turystycznym

Zakwaterowanie: 7 noclegów: w hotelach 3*, w tym 1 nocleg w Vasto, 1 w  okolicy Bari, , 2 noclegi w okolicy Taorminy, 1 nocleg w okolicy Mesynyi, 1 nocleg w okolicy Rzymu,  1 nocleg w Tarvisio. Pokoje 2- osobowe z łazienkami. Na życzenie pokoje 3- osobowe.

Wyżywienie: 8 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji ( zupa lub pasta, drugie danie, deser lub owoc)

Rejs nocny Palermo-Neapol, kabiny wewnętrzne 4- osobowe ze śniadaniem

Opieka pilota na całej trasie wycieczki

Ubezpieczenie KL ( 10000EUR) i NNW ( 10000zł)

Obowiązkowa opłata na Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne:

koszty : zestawów słuchawkowych, opłat klimatycznych, opłat promowych, przeprawy promowej przez Cieśninę Mesyńska, opłat za lokalnych przewodników, wstępów do zwiedzanych obiektów ( ok. 90-100 EUR)

napoje do obiadokolacji

Uwaga! Dopłata do pokoju 1- osobowego 130 Euro. Kabiny na promie podczas  rejsu Palermo-Neapol tylko 4- osobowe, wewnętrzne.

Koljkność zwiedzanie może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot.

Sycylia 10 dni 850zł+325Euro

News image

Włochy z Sycylią 10 dni wycieczka objazdowa Vasto- Bari- Polignano- Matera - Villa San Giovanni- Mesyna- Taormina  -Syrakuzy - Katania - Etna- Cefalu- Palermo- Neapol- Pompeje-Orvieto- Bolonia- Tarvisio Termin: 26.04-05.05.2019 Cena: 850zł + 325Euro wyjazd potwierdzony ostatnie 2 miejsca! Ramowy program: 1.dzień Wyjazd o godz. 18.00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. 2,dzień Przyjazd do Vasto w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny w najciekawszym z wakacyjnych kurortów włoskiej Abruzji, słynącym z szerokich, złocistych plaż i turkusowego Adriatyku. Miasto podzielone jest na dwie części :nadmorską dzielnicę Ma...
Paryż 5 dni cena 530zł + 65EUR

News image

PARYŻ   5 DNI   TERMIN: 01.05-05.05.2019   cena wycieczki: 530zł+65EUR wyjazd potwierdzony   Paryż zachwyca! Paryż nigdy nie zasypia! Paryż olśniewa! Wie to każdy, kto chociaż raz był w tym magicznym mieście. Przyjeżdżając do Paryża, czujemy, że wkraczamy w niezwykły świat, którego próżno szukać w innych zakątkach tej planety. Stolica Francji to kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach, nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Proponujemy zatem wielostronne bezpośrednie skonfrontowanie atmosfery zabytków, atrakcji, rozrywek miasta z paryskim mitem i ...


Ania 601987675

Marek 601760297

biuro@happybus.pl


Zobacz nas na Facebooku